V druhém ročníku ankety Strom města Zlína 2012 vyhrála lípa v Lužkovicích - update
Vážení občané Lužkovic, před koncem měsíce září na základě upozornění předsedy KMČ Lužkovice pana Jiřího Jurčáka, byla na těchto stránkách zveřejněna informace o možnosti hlasovat v rámci ankety Strom města Zlína 2012.
Do této ankety byla přihlášena i lípa v k.ú. Lužkovice. Jak hlasování dopadlo a další podrobnosti se dozvíte na následujícím odkazu:

Jasan je vysazen, u lidí vyhrála lípa


Pro úplnost ještě připojuji mail v originální podobě, který dnes přišel na naši mailovou adresu od p. Jiřího Jurčáka.

Tak už je to potvrzeno! V anketě Strom roku 2012 města Zlína zvítězila naše lípa u Trojice. Cenu a plaketu jsem přebral, jako přihlašovatel, z rukou náměstka primátora, pana Lansfelda, já. Ale hlavní zásluhu na tom úspěchu má, samozřejmě, Mira Jančík. Protože kdyby nebylo toho upraveného "obrázku" a přímo učesaného trávníku kolem, nemohla by nikdy lípa mezi ostatními soutěžícími stromy vyniknout, jako nějaká královna. Vždyť z celkového počtu 250 hlasů jich dostala 140! Samozřejmě zásluhu na tom mají také všichni ti z vás, kteří hlasovali. Díky. Jak už jsem psal dříve, vítězný strom získal odborné dendrologické ošetření, které již proběhlo a jak věřím, lípa se tak bude těšit dobrému zdraví a zůstane tu i pro naše potomky, ještě několik stovek let. Jiří Jurčák

Informace o vítězství se objevila i ve Zlínském deníku na následujícím odkazu:

Lužkovická lípa je nejhezčí strom


Každopádně Vám všem, kteří jste hlasovali pro lípu v Lužkovicích patří velké poděkování.

Radek Knap, správce www.luzkovice.cz, Hannover, říjen 2012
1.JPG
2.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG
Zveřejněno 19.10.2012 v 20:51.