Já su malý fotbalista
Já su malý fotbalista je jedna z mých písniček s fotbalovou tematikou. Jak jistě každý pozná, použil jsem melodie ze známé lidovky.
Pěkný a jednoduchý nápěv se hodil k obsahu textu. Písničku nazpíval Rostislav Kučera, žák 5.B ze ze Štípské ZŠ v nahrávacím studiu p. Pavla Březiny ve Štípě. Mé fotbalové písničky oslavují fotbal jako sportovní a společenský fenomén obecně. Chci jimi potěšit všechny, kterým fotbal zavoněl a voní jim dodnes.

Štefan Forgáč

Já su malý fotbalista

Pro občany Lužkovic není jistě pan Štefan Forgáč neznámý. Je autorem Lužkovické hymny, která se každoročně hraje v jeho podání při degustaci slivovice. Píseň Já su malý fotbalista není jediná, je jich více jak 10. Možná by nebylo špatné, kdyby se třeba tato písnička zahrála při letošním fotbalovém turnaji žáků v Lužkovicích, ale to je jen návrh. Každopádně si třeba já ještě pamatuji, že před zahájením zápasu "jedničky" na hřišti v Lužkovicích se vždy hrála píseň Zelená je tráva - fotbal to je hra. Ale to je fakt hodně dávno, někdy v 70-tých letech minulého století.

Radek Knap
Zveřejněno 10.04.2010 v 21:17.